Enne kui alustad...

CV loomiseks tuleb esmalt sisse logida või registreeruda. Soovitame täita CV sisestamise protsessis kõik sammud, sest see aitab sinu CV-l meie tööportaalis tööandjate seas paremini silma paista. Meie CV sisestamine koosneb vaid kuuest lihtsast ja loogilisest sammust.

CV meelespea

Kuidas luua uus CV?

Uue CV sisestamiseks logi sisse oma CV.ee kontole ning vajuta nupule ''Lisa uus CV''.

1. samm - isikuandmed

Uue CV sisestamisel tuleks ära märkida oma isikuandmed. Eesnimi, perekonnanimi ja e-mail on kohustuslikud CV osad. Neid on vaja selleks, et tööandja suudaks kandidaate eristada ning nendega kontakt luua. Soovitame siiski sisestada lisaks põhiandmetele ka teised isikuandmed. 

PS! CV-le soovitame lisada viisaka ja neutraalse foto.

2. samm - töökogemus

Töökogemus on üks põhilisi kriteeriume, mida enamik tööandjatest jälgib. See näitab sinu varasemat kogemust tööturul ning annab tööandjale aimu, kas sobid nende pakutavale ametikohale töötama. Kindlasti soovitame lisada ka töökogemuse kirjelduse - märgi ära töö täpsem kirjeldus ning lisa, milliste ülesannete eest vastutasid sina.

3. samm - haridus

Hariduse juures on enamasti olulisel kohal kõige kõrgem haridustase, mis kandidaat on omandanud. Üldjuhul ei ole vaja märkida CV-s kogu oma haridusteed alates põhikoolist. Nii on CV kompaktsem ning kergemini hoomatav.

4. samm - litsentsid ja tunnistused

Enamasti käivad litsentside ja tunnistuste alla lisakoolitused, mille oled läbinud ning mille kohta on sul olemas ka tõestus. Saad tunnistuse failina lisada, et tööandja näeks kinnitust tunnistuse olemasolust.

5. samm - keeled

Uues CV.ee süsteemis on kohustuslik märkida vähemalt üks keeleoskus. Lisaks tuleks ära märkida ka keeletase. Oleme lihtsama hinnangu andmiseks oma taseme kohta pannud igale keeletasemele kõrvale ka selgitava märke.

6. samm - oskused

Oleme oma uues tööportaalis pannud suurt rõhku kandidaatide reaalsetele oskustele. Oskuste lahtrisse võid kirjutada kõik oma reaalsed oskused, mida sooviksid tööandjatele kuvada. Kusjuures nendeks võivad olla nii pehmed kui ka konkreetsed oskused.


Konkreetsed oskused: Photoshop, Illustrator, AutoCAD, MS Excel, Java, Python, turundus, müük.

Pehmed oskused: tulemustele orienteeritud, analüütiline, hea suhtleja, osavõtlik kuulaja, uuendusmeelne ja loov, julge esineja, probleemide lahendaja, vastupidav, kohanemisvõimega, iseseisev, kohusetundlik, detailidele orienteeritud, strateegiline mõtleja, heade koostööoskustega, kiire otsustamisvõimega, õppimisvõimega, hea veenmisoskusega, järjepidev.

Ootused ja lisainfo

Ootused annavad lisaks sinu eelnevale töökogemusele ülevaate sinu ootustest tulevasele tööandjale. Nii on tööandjal võimalik koheselt näha, kas tema pakkumine kattub sinu reaalsete ootustega. Lisainfo alla on võimalik näiteks lisada soovitajaid, lisafaile jne.


© CV-Online Estonia